aktualizováno: 18.04.2024 09:49:14

Svátosti

Pokud chcete mluvit s knězem, jste vítáni po mši sv. v sakristi nebo jindy ve farní kanceláři - Svatoslavova 7 (nejlépe po telefonické domluvě).

Rádi Vám posloužíme udílením svátostí, největšího pokladu, který Ježíš Kristus svěřil své Církvi, protože je k tomu však třeba náležité přípravy, ohlaste úmysl přijmout: Svátost manželství (alespoň 3 měsíce předem), Křest dítěte (alespoň měsíc předem).

Přistoupit ke Svátosti smíření – zpovědi (je možné vždy 30 minut před začátkem bohoslužby v kostele nebo po předchozí domluvě kdykoli), Svátost pomazání nemocných (udělíme kdykoli na požádání).

V případě vážné nebo dlouhodobé nemoci nebo úrazu si můžete vyžádat návštěvu kněze přímo v nemocnici či doma (nejlépe po telefonické či ústní domluvě). Účast katolického kněze na pohřbu (nebo pohřeb v kostele), domluvte, prosíme, co nejdříve telefonicky, případně osobně, s knězem.

V případě ohrožení života je třeba kontaktovat kněze telefonicky na čísle 775 098 678 nebo kněze z jakékoli jiné farnosti!