aktualizováno: 24.03.2024 19:22:45

Aktuální ohlášky

14. neděle v mezidobí                                     3. července 2022

Ježíš nedává učedníkům seznam věcí, které si mají zabalit s sebou, když jdou na misii. Co jsou ty zásadní skutečnosti, které misionář potřebuje pro svoji práci? Nezamluvit svůj úkol (pozdravovat se s kdekým), nést pokoj a nikoli prokletí, být pokorní a nevybíraví nejen v jídle, ale i v tom, kdo nám přišel do cesty. Úkolem je přinést Boží království, nikoli poučky, úkoly či strach z Boha. A přestože byli učedníci nezkušení, přineslo jejich počínání ovoce. Možná právě toto je zásadní: Tak často se bojíme mluvit o své víře! Když se ale s pokorou a odevzdaností pustíme do díla, zjistíme, že jde o Bohem požehnanou a skvělou zkušenost, a to i přes nástrahy Zla.

Mše svaté v tomto týdnu v kostele sv. Václava – Praha 4 – Nusle

11:00 hod mše svatá

11:00 hod mše svatá

Mše svaté v tomto týdnu v kostele sv. Pankráce – Praha 4 – Pankrác,

09:00 hod mše svatá

Slavnosti, svátky a památky:

V pondělí

04.07.

je nezávazná památka sv. Prokopa, opata

V úterý

05.07.

je Slavnost sv. Cyrila, mnicha, a Metoděje, biskupa, patronů Evropy, hlavních patronů Moravy

Ve středu

06.07.

je nezávazná památka sv. Marie Gorettiové, panny a mučednice

Ve čtvrtek

07.07.

je čtvrtek 14. týdne v mezidobí

V pátek

08.07.

je pátek 14. týdne v mezidobí

V sobotu

V neděli

09.07.

10.07.

je sobotní památka Panny Marie

je 15. neděle v mezidobí

Výuka náboženství (kostel sv. Václava): úterý a čtvrtek od začátku října do konce května

Pravidelný program v kubovně:

• úterý 19:00 – 21:00 čtení Bible, modlitba breviáře (tento týden nebude - o prázdniny pouze po dohodě)

• středa 10:00 – 11:00 setkávání maminek s malými dětmi

• pátek 19:00 – 20:00 (1. a 3. pátek v měsíci) setkávání biřmovanců a mládeže (kromě

prázdnin)

• pátek 19:00 – 20:00 (2. a 4. pátek v měsíci) vzdělávání o víře (od začátku října do konce

května)

• neděle po mši svaté - farní káva, společné rozhovory . . . .

Na podzim bude nová volba pastorační (farní) rady: návrhy na členy předávejte prosím paní Kristině Djakoualnové

Byla jmenována ekonomická rada: P. Piotr Henryk Adamczyk, Michael Šatylov, Lenka Jeřábková, Zdenek Vyoral, Jiřina Kozojedová

Případné změny najdete na našich webových stránkách: www.farnostnusle.websnadno.cz